Mājas > Jaunumi > Saturs
Ķīnas "divas sesijas" piedāvā plašas iespējas globālās attīstības
Mar 15, 2016

Pasaules uzmanības centrā būs būt spīd uz Ķīnas agri šomēnes, kā Āzijas valsti gatavojoties gada "divas sesijas" izpētīt risinājumu nākamo soli savā attīstībā iestatīts atlaist milzīgu potenciālu pasaules mērogā.

Ceturto ikgadējo sesiju 12 Nacionālā Tautas kongresa (NKK), valsts augstākā likumdevēja un ceturtajā sesijā 12 nacionālās komitejas, Ķīnas Tautas politiskās konsultatīvās konferences (CPPCC), Ķīnas augstākā politiskā padomdevēja institūcija, atvērsies marts 5 un 3. martā, attiecīgi.

Eksperti teica, ka šāgada salidojumi, dārgakmeņi logu pasaules novērotāji ķerties pie Ķīnas nākotnes politiku, kad pasaule cīnās amid vājo atveseļošanās, līdz ar to paredzams uzkrāt vairāk attentions gan mājās, gan ārvalstīs.

Ekonomikas pārstrukturizācija, patēriņa orientētu modeli, kas radīs iespējas

Gaidāmajā NPC sesijas redzēsiet debates un ratifikācijas Ķīnas projekts 13 piecu gadu plānu, ar diskusijām, kas vērsta uz Ķīnas turpmāku ekonomikas pārstrukturēšanu, kā galvenā daļa.

Ķīnas augstākā vadība paziņoja februāra beigās Ķīna būs pastiprināt piedāvājuma strukturālās reformas un videi draudzīgu ekonomiku un iekšzemes pieprasījuma potenciālu. Pasaules otrā lielākā ekonomika tagad ir novirzot tās atkarību no investīcijām un ražošanas iekšzemes pieprasījums un pakalpojumu nozarē.

Pārejas palīdzēs Ķīnas pārveidoties "vairāk ilgstoša motors pieprasījuma izaugsmei" novēro Stephen Roach, vecākais līdzstrādnieks Jeila universitātē ASV. "Tas ir vairāk veicina globālu ilgtspējīgu izaugsmi."

Patiesībā, Ķīnas strukturālo pielāgojumu jau gūt pirmos rezultātus. Oficiālie dati parādīja, ka patēriņš ir veidoja divas trešdaļas no Ķīnas 2015 izaugsme, pārvēršot lielāko powerhouse Ķīnas ekonomikai.

"Šis ir veselīgu un ilgtspējīgu pārmaiņu tendenci," Ķīnas Ārlietu ministrs Wang Yi februārī teica vizītes ASV.

Apple jāmaksā 18 Feb oficiāli sāka kalpot patērētājiem Ķīnā, pirmā valsts Āzijas, kuram ir piekļuve mobilo maksājumu risinājums nodrošina ASV tehnoloģiju gigants, kas veidoja nelielu ieskatu par ārvalstu kompāniju interesi par Ķīnas milzīgo patērētāju tirgus, ņemot vērā tās pieaugošo pirktspēju.

Kā viens no dažiem tirgiem ar stabilu izaugsmi, Ķīna ir pienākums dot lielākas iespējas pārējai pasaulei, Šlomo Maital ar Izraēlas tehnoloģiju institūtā par vecāko zinātnisko līdzstrādnieku.

Piemaksa par Latviju pirkšanas devies arī aiz robežām. Pagājušajā gadā redzēju Ķīnas tūristi veido 120 miljoni ārzemju vizītes, un tērēt vairāk nekā 1 triljons juaņa (aptuveni 153 miljardi dolāru) ārzemēs. Ziņojumi un attēli pircējiem un ceļotājiem no pasaules otrā lielākā ekonomika bieži skāra ārzemju virsrakstus.

Ķīnieši, patērē jaudu paaugstināšanu Roach teica, dos spēcīgu impulsu vāju globālo ekonomikas atveseļošanos.

Tīra, caurspīdīga pārvaldi, lai veicinātu ārvalstu investīcijas

Pēdējo gadu laikā, Ķīnas valdība ir apņēmusies veicināt tīrāku un pārredzamāku pārvaldību, ar acu par veidojot paredzamu un labvēlīgu vidi ārvalstu investīcijām.

Gaidāmo divās sesijās, vairāk gaismas paredzams plūstu uz šiem centieniem, kas ietver Pekinas anti-transplantāts kampaņu.

Analītiķi teica, ka pašreizējie centieni ir devuši reālus rezultātus un palielinājusi ārvalstu investoru pārliecību par vienu no dinamiskākajiem pasaules tirgos.

"Ķīnas pretkorupcijas vadīt daļas normas, likuma iniciatīvu apturēt zaudējumus valsts aktīvu un veicināt tīras pārvaldes un ārvalstu investoru uzticība ir ieguvis atzinību un atbalstu no starptautiskās sabiedrības," teica Wang Yukai, profesors ar ķīniešu akadēmijas vadību.

Savā ziņojumā 2015 Shanghai balstītas Amerikas tirdzniecības kameras teica, ka korupcijas problēma kļuvusi nelielas izaicinājums ASV uzņēmumi, kas veic uzņēmējdarbību Ķīnā, kas ir samazinājies tieši divus gadus, 13 vietā organizācijas gada rangu.

Pretkorupcijas kampaņa ir bijis veicināt taisnīgu vidi biznesa Kopienas konkurences un pazemināja grūtībām veic uzņēmējdarbību Āzijas valstī, teica Jeorg Wuttke, prezidents no Eiropas Savienības tirdzniecības palātas Ķīnā.

Atklātība būs vēl vienu atslēgas vārdu divu seansu laikā, kad uzmanība pievērsās Ķīnas investīciju veicināšanas gados nākt.

Ķīnas tirdzniecības ministrija ir bijusi piedāvātu sabiedriskās domas par jaunu ārvalstu investīciju likumu, kas atvieglotu ierobežojumus ārvalstu ieguldītājiem un piešķirt viņiem vieglāku piekļuvi Ķīnas tirgum.

Ārvalstu uzņēmumi saņems iepriekšēju izveidošanu valsts režīmu un pašreizējo traucējošs gadījumu apstiprināšanas sistēma tiks aizstāts ar "negatīvajā sarakstā" vadību, ja likums ir pieņemts.

Stabils, pārredzamu un paredzamu tiesisko vidi un tirgus vidi, kas veicina godīgu konkurenci būs pastāvīgs atrakcijas Ķīnas ārvalstu investoriem, teica Doug Harr, tiešsaistes mazumtirdzniecības gigants Amazon Ķīnas prezidents.

Win-Win diplomātijas apņēmusies Global Labklājība

Pēdējā mēneša laikā Ķīna apsolīja prioritātes līmeņa iesaistīšanās pasauli kā daļu no tās diplomātiskajā dienaskārtībā tuvāko gadu laikā, kas arī būs aktuāls jautājums gaidāmajā divas sesijas atvēršanas.

Eksperti prognozēja pārstāvjiem pārrunātu gala šādas programmas īstenošanai kā jostas un ceļa iniciatīva, lai labāk daļa Ķīnas gadu desmitiem ilgi ekonomiskās attīstības augļus ar citām valstīm, īpaši jaunattīstības ones.

Jostu un ceļa iniciatīva, ar tās nosaukums, kas izriet no pasaulē pazīstamajai Silk Road, reiz senos laikos izveidots savienojums Āzijā, Eiropā un Āfrikā mērķis ir uzlabot savienojumu starp reģioniem uz sauszemes, gan jūras un atjaunināt atpalikušajām infrastruktūras Āzijā un Āfrikā.

Iniciatīvas, veicinot pieredzes apmaiņu kapitāla, tehnoloģiju un augstas kvalitātes ražošanas jaudu starp valstīm senie tirdzniecības ceļi gar uzlabos Eirāzijas ekonomisko un sociālo attīstību un Āfrikas kontinentā, teica Fu Ying, NPC Ārlietu komitejas priekšsēdētāja.

Jostu un ceļu, kas aptver līdz pat divām piektdaļām no pasaules kontinentālajā zonā, līdz šim ir saņēmusi vairāk nekā pozitīvas atbildes no vairāk nekā 60 valstīs, no kurām dažas jau saistīta savās attīstības stratēģijās ar pārrobežu reģiona plāna Ķīna ierosināja.

Drošības jostas un ceļa palīdzēs jaunattīstības valstīm iegūt lielākas ar miermīlīgu risinājumu, teica Severino Bezerra Cabral, direktors institūts no Ķīnas un Āzijas Klusā okeāna reģiona pētījumi.

Piemēram, Pakistāna, centrālās Āzijas valsti pa senu tirdzniecības ceļu, sen ir cietusi no varas trūkumu. Vasaras laikā, pat tās galvaspilsētu Islamabadā būtu pakļauti varas aptumšošana līdz 12 stundām diennaktī.

Bet pateicoties sekmīgai īstenošanai Ķīnas, Pakistānas ekonomikas gaiteni, projektam var pievienot vairāk nekā 25.000 megavatu elektroenerģijas jaudas enerģijas badā valsts Pakistāna ir potenciāls pārveidojamas par plaukstošu ekonomiku.

Pasaule gaida "miermīlīgu attīstību Ķīnā" izklāstīja divas sesijas, kas "ir pārveidot jauna veida starptautiskajās attiecībās," sacīja Ibrahim Amari, Baghdad Universitātes politisko zinātņu profesors.