Mājas > Jaunumi > Saturs
Kontrastē ar metodēm, ko izmanto cauruļvadu un rafinēšanas cauruļvadu metināšana
Mar 12, 2016

Ja paskatās uz milzīgu naftas un gāzes iekārtu, piemēram, naftas rafinēšanas rūpnīcu izplatījās daudz hektāru un pārstāv miljoniem dolāru par iekārtu un infrastruktūras investīciju, viens neredz neapstrādāta jēlnaftas injicēts rafinēšanas rafinēšanas procesam. Tas ir tāpēc, ka jēlnaftas daudzumi tiek transportēts caur pazemes cauruļvadu. Sūkņu stacijas, kuru sūkņi naftas cauruļvadā ir arī atrodas tālu prom no rafinēšanas rūpnīcā.

Taču cauruļvads apakšzemes un virszemes cukurfabrikai ir vienam mērķim. Kas ir sniegt sabiedrībai rafinētas eļļas un citi produkti. Cauruļvads ir jēlnaftas pārvadāšanai un rafinēšanas šo naftas rafinēšanai.

Tas ir interesanti zināt, ka šīs papildu struktūras metināšanas paņēmieni ir pilnīgi pretējs viens otru. Nogāzens metināšanas metodes tiek izmantotas cauruļvada metināšana, tā kā kalnup metināšanai izmanto metināšanas rafinēšanas cauruļu sistēmas. Pat metināšanas kodus un pārbaudes metodes ir dažādas. Cauruļvadu metināšana tiek kontrolēta ar API 1104, tā kā rafinēšanas cauruļvadu darbu kontrolē ASME Sec IX.

Šajā rakstā mēs gatavojamies apspriest vienu pēc otra, kā un kāpēc divus metināšanas metodes atšķiras viens no otra. Šādi ir galvenās jomas, kur mēs atrodam galvenokārt atšķirība: 1.) šuves locītavu, 2.) izmantošanu skavas, 3.) metināšanas metodi, 4.) kodeksiem un standartiem 5.) elektrodu pārklājumu un 6.) metināšanas ātrumu.

Šuves locītavu

Izmantots cauruļvadu cauruļu biezums parasti ir mazāka nekā, kas izmantota naftas rafinēšanas rūpnīcu cauruļvadu un cauruļvadu cauruļu gali ir mašīna, reljefs, tā kā rafinēšanas cauruļvadu kopīga cauruļu galiem manuāli izgriezt un reljefs. Šie divi faktori ir liela nozīme, nosakot pretējās metināšanas metodes.

Jo caurules galā cauruļvada cauruļu rūpnīcā samontētas un gluda, un tas ir viegli izmantot iekšējo skavu koriģēt abos galos cauruļvada kopīgu, saglabājot vienotu saknes plaisu bez spraudītes, tādējādi lejup metināšanas metodi (1. attēls) ir labāka izvēle par ātru metināšana. Turpretī attiecībā uz naftas rafinēšanas rūpnīcu cauruļvadi, ne tikai cauruļu biezums ir lielāks, bet arī roku slīpi griezumi, nav tik gluda. Halze šuves tiek izmantoti nevis skavas un saknes plaisu nav kā vienotu, tāpat kā gadījumā ar kopīgu cauruļvada. Tādēļ kalnup, metināšanas metodi (2. attēls) ir labāka izvēle.

Vēl viens iemesls ir saknes plaisa starp cauruļvadu un cauruļvadu šuves locītavu lielums. Saknes samaksā cauruļvadam kopīga ir 1,6 mm (Figure 3) salīdzinājumā ar 3 mm cauruļvadu metināto šuvju Apvienotās (4. attēls). Kopīga ar mazāku saknes plaisa var viegli metinātas ar lejup tehnika, sapludinot abus saknes sejas, tā kā lielākas saknes nepilnības nepieciešams pīšanas kustības elektroda dro inātāju gan saknes sejas.

Izmantošanu, skavas
Krosa cauruļvadi, kas tiek liktas uz jūdzēm tiek sametinātas uz labo-of-way. Turpretī augu cauruļvadu savienojumi sagatavoti un metinātas darbnīcā. Šuves kopīga sagatavošana tiek veikta tur šis faktors.

Iekšējo skavu (5. attēls) tiek izmantots cauruļvada locītavu iekšpusē ātru sakārtošanu un var izņemt no otru programmkanāla galu, kad saknes un karstu caurlaides ir pabeigta. Tā kā sakarā ar īsu un izliekti cauruļvadu savienojumi, kam armatūru garumi, šuves locītavu sagatavotas ar vai bez, izmantojot ārējo skavas.

Vēl viena atšķirība ir spraudītes. Cauruļvada locītavām nav spraudītes tiek izmantotas kā saknes un karstā caurlaides ir pabeigta, uzreiz pēc tam, kad iekšējo skavu atrodas savā vietā, tā kā attiecībā uz augu cauruļvadu šuves spraudītes izmanto, lai sagatavotu metinājuma šuves locītavu vēlākā posmā.

Metināšanas tehnika

Kā paskaidrots iepriekš, par to, kāpēc cauruļvadi ir metinātas, izmantojot nogāzens tehniku un cauruļvadu kalnup tehniku, nogāzens tehnika divas metinātāji, šuves viena kopīga vienlaicīgi, no augšas uz pretējās pusēs caurules apakšdaļu tā kā cauruļvadu kopīgā darbā, viens metinātājs pabeidz visu locītavu metināšanas no apakšas uz augšu ar cauruļvadu kopīgu.

Kodeksiem un standartiem

Kā minēts iepriekš, cauruļvadu metināšana tiek veikta attiecībā uz API 1104 kodu un iekārtas metināšanai ar ASME Sec IX.

Cauruļvadam, metinātājs testam izmantojamā attiecīgās detaļas gabala tiek turēts horizontālā stāvoklī (7. attēls), tā kā testam izmantojamā attiecīgās detaļas gabala no augu cauruļvadu metinātājs ir bijušas 45 grādu pozīcijā (8. attēls). Tas ir tāpēc, ka cauruļvada šuves tiek veikta horizontālā stāvoklī un cauruļvadu šuves tiek veikta horizontālā, vertikālā un pie 45 grādu leņķī pozīcijām.

Destruktīva testa kuponi ir arī dažādi paņēmieni, kā parādīts attēlā 9. un 10. attēls.

Elektrodu pārklājums
Nogāzens metināšanai izmanto visi elektrodi ir celulozes pārklājumu, tā kā kalnup metināšanas elektrodu izmantojamās saknes caurlaide ir celulozes pārklājumu un pārējo paveikt ar zemu ūdeņraža pārklāti elektrodi. Iemesls tam ir 1) cauruļvada sienas biezums, kas parasti ir mazāks par 12,5 mm; 2) viegli izņemšanu no izdedžiem; 3) metināšanas ātrumu un 4) plānas lodītes celulozes elektrodu. Visas šīs ir prasības cauruļvadu metināšanas iekārtas cauruļvadu cauruļu biezums ir lielāks, tāpēc nav nepieciešams pīšanas kustības elektrodu metināms smago biezuma cauruļu locītavām. Šim nolūkam tiek izmantotas zemas ūdeņraža elektrodus.

Metināšanas ātrumu

Pēdējais – bet ne – liela atšķirība starp cauruļvadu un augu cauruļvadu metināšanas ir metināšanas ražošanas ātrumu. Šeit ir daži no iemesliem, kāpēc šī starpība metināšanas ātrumu:

1. cauruļvadu savienojumi tiek koriģēta un lavierēja darbnīcā un parasti viens metinātājs pabeidz visas locītavas, metināšanas saknes, pildīšanas un KLP iet. Tā kā distanču cauruļvadā, Apvienotā tiek koriģēts ar iekšējo skavu uz vietas un metināšanas tiek veikta galvenokārt divi sakņu komanda iziet Metinātāju, divi karsti iziet Metinātāju, divas uzpildes caurlaide Metinātāju un divi maksimuma caurlaide Metinātāju.

Gan metinātāji veikt metināšanas cauruļvada locītavas pretējā pusē un metināšanas apkalpes Treileru svaigā gaisā pārvietojas. Rezultātā, ir daudz vairāk nekā cauruļvadu locītavās, metinātas darbnīcā metināšanas ražošanas ātrumu.

2. downhill metināšanas tehnika dod labu metināšanas ražošanas uz konveijera, ja cauruļu biezums ir galvenokārt 12 mm vai mazāks, tā kā cauruļvadu savienojumi ir lielāks biezums un kalnup, metināšanas tehnika prasa vairāk laika; Tādējādi, metināšanas produkcija ir mazāka salīdzinājumā ar cauruļvadu.

3. vēl viens iemesls, lai ātrāk metināšanas ātrumu par cauruļvadiem ir elektrodu kustība virzienā no augšas uz leju un kur nav pīšanas kustības. Tā kā elektroda pārvietojas no apakšas uz augšu, cauruļvadu locītavu un aušanas elektrodu palēnina metināšanas ātrumu.

Autors
Engr. M. Younas Malik
ir kvalificēts inženieris mehāniķis no universitātes inženierzinātņu un tehnoloģiju, Lahore, Pakistāna un tehnisko izglītību no politehniskie skola izveidojusi Oklahoma State University, Rawalpindi, Pakistan BS grādu īpašnieks. Viņš ir biedrs American Welding Society (AWS) un amerikāņu sabiedrību no mašīnbūves inženieri ASV.